BPL Pensioen belegt in energiezuinige, kleine appartementen in Veenendaal
BPL Pensioen investeert in 90 nieuw te bouwen appartementen in Veenendaal. De bouw begon op vrijdag 20 juni 2025. De oplevering staat gepland voor medio 2028.
Tekort aan kleine woningen in Nederland
De woningen aan de Nieuweweg in Veenendaal zijn vooral bedoeld voor één- en tweepersoonshuishoudens. Aan dat type woningen is een groot tekort in Nederland. Terwijl het aantal één- en tweepersoonshuishoudens groeit. De woningen in Veenendaal zijn gemiddeld 69 m2 groot. Met een label A+++ zijn de woningen zeer energiezuinig. Achmea Real Estate kocht de appartementen aan namens BPL Pensioen.
Deze woningen zorgen voor stabiele beleggingsrendementen
Mark Rosenberg, bestuurder van BPL Pensioen zegt er het volgende over: “Wij zijn blij met de toevoeging van deze energiezuinige appartementen aan onze beleggingsportefeuille. Aan de ene kant maken we mensen die op zoek zijn naar een woning blij, want er is een grote behoefte aan dit type woningen. En voor onze deelnemers zijn beleggingen in dit type woningen gunstig, omdat we een stabiel beleggingsrendement verwachten.”
Beleggen in duurzame Nederlandse woningen
Bij BPL Pensioen geloven we erin dat duurzaam beleggen dé manier is om te zorgen voor de pensioenen van onze deelnemers. En daarmee leveren we ook een bijdrage aan een leefbare wereld. We kiezen bij voorkeur voor beleggingen die de maatschappij vooruithelpen, zoals het bouwen en verduurzamen van Nederlandse woningen. Naast onze belegging in deze 90 energiezuinige appartementen in Veenendaal beleggen we bijvoorbeeld ook in de verbouw van vezelhennep dat gebruikt wordt voor het verduurzamen van woningen. Daarmee leveren we een bijdrage aan het duurzaam bouwen en isoleren van huizen.